Šachisté zakončili sezónu přesvědčivou výhrou

Před několika týdny se ve společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou v Dolním Újezdě uskutečnil poslední šachový zápas letošní skupiny krajské soutěže divize jih. Proti domácím nastoupil favorizovaný tým z Němčic, který v tabulce zaujímal přední pozici. Lze s jistotou napsat, že není od věci, když se hráči před zápasem nesoustředí na výkonnost a sílu svých soupeřů, ani na umístění favorizovaného družstva v tabulce. Zmíněný postup se vyplatil.

Místní šachisté mají za sebou první soutěž družstev. Nevedli si vůbec špatně. Pro většinu hráčů šlo o velkou premiéru, kdy usedali poprvé v životě k vážným partiím. V souhrnu místní družstvo někteří protihráči zbytečně zaskočili a vykolejili, což ovšem bývá nesporná daň všech nováčků v soutěži.

Poslední zápas sehráli šachisté z Dolního Újezda na domácím hřišti a uvítali tým z Němčic. Papírově byli soupeři mnohem silnější a v tabulce se umístili mezi nejlepšími. Litý boj se odehrál na šachovnich 3, 4 a 5. Každý z domácích šachistů na „prkně“ s tímto číslem nakonec uhrál pro družstvo bod. Asi nejsledovanějším zápasem byla hra na poslední, páté desce, protože šlo o rozhodující bitvu. Zatímco hráči na prvních dvou deskách postupně ztráceli pozice, na poslední šachovnici se rozhodovalo o tom, jestli šachisté z Dolního Újezda zvítězí. A tak se i stalo. Finální skóre bylo 3:2 pro Dolní Újezd. Nakonec domácí hráči skončili na 7. místě z 10. Při přihlédnutí k faktu, že porazili Němčice, které skončili v tabulce na 3. místě je zde určitě velká naděje a potenciál do příští soutěže družstev.

Cvičení dělá mistra

Šachistům pomáhají i pravidelné úterní tréninky v Hostinci U Řeky v Dolním Újezdě. Hráči se scházejí každé úterý od 18:00 hodin (Noví zájemci o královskou hru jsou vítáni). Součástí setkávání je výuka s lektorem, analýza partií a také vzájemné partie mezi hráči. V týmu panuje skvělá atmosféra a hráči se už nyní těší na příští turnaj družstev. Nováčci dělají perfektní pokroky a druhá hrací sezóna by pro místní družstvo mohla znamenat mnohem lepší výsledky.

Družstvo, které věří v další úspěchy

Na začátku vždy musí stát člověk, který je otce myšlenky. Poděkování za původní iniciování pravidelných šachových setkání patří Jaroslavu Pražákovi, který je zároveň i kapitánem týmu. Od původně hospodského šachu postupně došlo k tomu, že hráči začali používat šachové hodiny, zápis v partiářích a začlenili se do krajské soutěže. Ti, kteří se zde pravidelně scházejí, mají šachy ve velké oblibě a myslí to s královskou hrou vážně. Jejich nadšení je podpořené zlepšováním vlastní hry, což jsou velice příznivé faktory pro další úspěchy v nadcházející soutěži družstev.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru