Hráči se udrželi v divizi: Co vše přinesla napjatá sezóna 2023/2024 pro šachový tým A z Litomyšle

Z této sezóny jsme měli trochu obavy. Naším cílem bylo udržet se v soutěži, která byla letos opravdu silně obsazena.

Z II. Ligy k nám spadla družstva Vysoké Mýto A a Ústí nad Orlicí A. K tomu bylo nutné počítat s tradičně silnými družstvy z Pardubic, další v pořadí byla silná Chrudim, která dříve pravidelně hrála II. ligu. Zbylé B týmy Chocně a Lanškrouna měly A družstva, která hrály II. ligu a 50 % hráčů z jejich áčka hraje za tyto týmy.

Matematika měla neúprosná pravidla, 3 týmy z naší soutěže měly padat do nižší soutěže. Museli jsme získat alespoň 12 bodů, což v součtu znamenalo 4 výhry. Navíc jsme přišli o Jiřího Doseděla, pevný pilíř našeho týmu, který hrál za Vysoké Mýto. Od nového roku nám odešel Jakub Nešpor do USA v rámci programu Erasmus. Tento hráčský deficit nakonec zdařile nahradil nový host Karel Bartoš z Bohemky.

Po rozlosování bylo jasné, že papírově nejslabší týmy máme v prvních 4 kolech, a proto jsme museli všechny zápasy vyhrát. Postupně jsme porazili týmy Ústí nad Orlicí B, Poličku B, Rapid B. Před Vánocemi přišlo zásadní kolo s Letohradem. Zde jsme bohužel velice nešťastně remizovali 4:4, a to se nám málem stalo osudným.

Po novém roce přišli samí silní soupeři. Uhráli jsme jedinou remízu s týmem Polabin E a se ziskem 11 bodů a umístěním na 9 místě jsme se zachránili. Mezi opory týmu patřili: Martin Zeman se ziskem 6,5 bodů, Jirka Baroš se ziskem 6 bodů, Martin Daniel a Jaromír Odstrčil, kteří měli shodný zisk 5,5 bodů. Věříme, že příští sezóna bude lepší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru